Održana 2. Turopoljska vatrogasna trka

U Velikoj Gorici 24. 3. 2018. godine u sklopu 26. jubilarne Turopoljske trke, održana je i 2. Turopoljska vatrogasna trka, na kojoj su u kategorijama djece, mladeži i seniora nastupila 128 natjecatelja iz 28 vatrogasnih postrojbi/društava/udruga iz Hrvatske i Slovenije. Sveukupno je na 26. Turopoljskoj trci nastupilo preko 500 trkača i 500 djece, znači ukupno preko 1000 natjecatelja.

Organizator utrke bio je Maraton klub Velika Gorica, suorganizatori su bili Hrvatska vatrogasna zajednica, Vatrogasna zajednica Zagrebačke županije, Vatrogasna zajednica Grada Velika Gorica i Dobrovoljno vatrogasno društvo Turopolje.

Ovim natjecanjem u trčanju na 5 km spojili smo vatrogastvo i sport, odnosno istaknuli smo važnost zdravog života i fizičke spremnosti za brojne izazove, koje vatrogasce očekuje pri obavljaju svakodnevnih zahtjevnih intervencija. Važno je spomenuti da se trka nalazi u kalendaru Hrvatskog atletskog saveza i certificirana je od strane Svjetske atletske federacije (IAAF).

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali u organizaciji 2. Turopoljske vatrogasne trke, odnosno 26. Turopoljske trke u cijelosti, a najviše glavnom organizatoru Maraton klubu Velika Gorica. Hvala svim vatrogasnim društvima VZG VG koja su osiguravala trku, DVD-u Novo Čiče na organizaciji utrke djece i mladeži, a posebno hvala našim dragim prijateljima iz PGD-a Brezje iz Slovenije, koji su nam također pomogli oko osiguranja Trke.

Hvala i svim pokroviteljima i sponzorima 2. Turopoljske vatrogasne trke:
– Hrvatskoj vatrogasnoj zajednici
– Vatrogasnoj zajednici Zagrebačke županije
– Vatrogasnoj zajednici Grada Velika Gorica
– tvrtki VATROPROMET – Zagreb
– tvrtki HRT ŠARIĆ – Dugo Selo
– tvrtki ERGO – TEHNIKA – Rijeka

Zahvaljujemo se svim natjecateljima, odnosno vatrogasnim postrojbama, na sudjelovanju te im čestitamo na ostvarenim rezultatima!

Vidimo se za godinu dana na „3. Turopoljskoj vatrogasnoj trci“. Vjerujemo u još većem broju!

DVD Turopolje


REZULTATI:

REKORD STAZE:
M – Darko Petak – DVD Bedenec (CRO) 2017. – 18:29
Ž – Lea Kos – VSU Žiškovec (CRO) 2018. – 21:53

Najbolja vatrogasna postrojba

ODRASLI:
1. JVP Zagreb
2. VSU Žiškovec
3. DVD Bedenec
4. DVD Hrebinec
5. DVD Ostrna
6. JVP Karlovac
7. Granešinski Novaki
8. GVP Pliva
9. DVD Turopolje
10. DVD Gradići
11. DVD Čička Poljana
12. DVD Blaškovec
13. DVD Drenova

MLADEŽ:
1. DVD Ostrna

DJECA:
1. DVD Novo Čiče

Najbrži trkač :
1. Darko Petak – DVD Bedenec
2. Luka Živko – VSU Žiškovec
3. Davor Mataković – JVP Karlovac

Najbrža trkačica:
1. Lea kos – VSU Žiškovec
2. Ivana Pejić – VSU Žiškovec
3. Martina Combaj – DVD Kašina Gornja

Po kategorijama:

Seniori :
1. Luka Živko – VSU Žiškovec
2. Bruno Blagaj – JVP Zagreb
3. Ivan Plevnik – DVD Ostrna

M 30:
1. Kristijan Hađur– DVD Vrhovac
2. Dario Dodig– JVP Zagreb
3. Miroslav Bogović – DVD Čička Poljana

M 35:
1. Danijel Nekić– DVD Turopolje
2. Emil Bistrović– DVD Bedenec
3. Igor Bunčić – DVD Paukovec

M 40:
1. Mislav Kaučić – DVD Prečko
2. Siniša Antonić– JVP Zagreb
3. Tomislav Benko – JVP Grada Zagreba

M 45:
1. Darko Petak – DVD Bedenec
2. Josip Jakšić – DVD Laktec
3. Nedeljko Babić – JVP Zagreb

M 50:
1. Danijel Bastašič – PGD Brezje (SLO)
2. Ivan Graberec – DVD Hrebinec
3. Stjepan Petak – DVD Bedenec

M 55:
1. Davor Mataković – JVP Karlovac
2. Zvonko Horvatić – VSU Žiškovec
3. Danijel Štefičar – VSU Žiškovec

Seniorke:
1. Mateja Vugrinec – VSU Žiškovec
2. Petra Đumlija – DVD Gradići
3. Marta Čavlina – DVD Gradići

Ž 30:
1. Lea Kos – VSU Žiškovec
2. Ivana Pejić – VSU Žiškovec
3. Martina Combaj – DVD Kašina Gornja

Ž 40:
1. Nataša Dujić – DVD Gradići
2. Marina Kokanović – DVD Gradići

Mladež M:
1. Dominik Cik – DVD Ostrna
2. Antonio Zovko – DVD Ribnica
3. Mateo Topolko – DVD Ostrna

Mladež Ž:
1. Kaja Dupor – DVD Prečko
2. Vanda Hudin – DVD Staro Čiče
3. Ana Jozinović – DVD Ribnica

Djeca 1 M:
1. Josip Sudac – DVD Vrhovac
2. Vito Fučkala – Zarif – DVD Novo Čiče
3. Dario Tomašić – DVD Novo Čiče

Djeca 2 M:
1. Dominik Jezernik – DVD Vratišinec
2. Jakov Jakšić – DVD Ostrna
3. Goran Zetić – DVD Novo Čiče

Djeca 2 Ž:
1. Ivana Paviša – DVD Novo Čiče
2. Gabrijela Zunić – DVD Ostrna
3. Matea Zetković – DVD Novo Čiče

Ostali razultati:
– djeca i mladež https://drive.google.com/…/1Ekdi_RmP9G2x7hyDV20GkzbFx1…/view
– odrasli https://www.stotinka.hr/hrv/utrka/1703/ukupni_poredak

Sve rezultate možete potražiti / pogledati na službenoj stranici Maraton kluba Velika Gorica http://www.mkvg.hr/, a više fotografija sa trke možete potražiti / pogledati na njihovoj facebook stranici https://www.facebook.com/maratonklub.velikagorica/.

print